3 sposoby na samodzielne pozycjonowanie strony

1. Metatagi i linkowanie wewnętrzne

Jeżeli samodzielnie pozycjonujemy strony internetową, możemy wykorzystać różne metody. Jedną z nich jest linkowanie wewnętrzne, polega m.in na wykorzystaniu tzw. słów kluczowych. Można wykorzystywać tutaj tzw. wyznaczniki semantyczne, dzięki którym użytkownik oraz Google uzyskują informację o kontekście strony na której się znajdują. Bardzo istotną role pełnią także tak zwane metatagi, a więc znaczniki wykorzystywane podczas projektowania stron internetowych w nagłówkowej sekcji dokumentu HTML i XHTML, stosowane do charakterystyki jego zawartości.
2. Przyjazne adresy stron

Słowo przyjazne, odnosi się zarówno do użytkowników strony jak i wyszukiwarek. Dla użytkowników znaczenie ma tu łatwość zapamiętania czy też zapisania, natomiast w kontekście wyszukiwarek istotna jest skuteczna identyfikacja i umieszczenie w katalogu. W celu tworzenia przyjaznych adresów stron www, można wykorzystać moduł rewrite (Mod_rewrite), dzięki któremu można dokonać zmian w wyglądzie linków.

 

3. Optymalizacja grafiki

Równie ważna rzeczą jest optymalizacja elementów graficznych, znajdujących się na stronie, należy stosować najbardziej znane rozszerzenia (jpg, gif). Ponadto warto zwrócić uwagę, by pliki były w jak najlepszej jakości o raz o to by obraz był odpowiednio dopasowany do treści tekstu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *